Ana içeriğe atla

IWD Istanbul 2018 Hazırlıkları BaşladıIWD Istanbul 2018 konferansı 31 Mart’da Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde gerçekleşiyor ⭐️

Women Techmakers (WTM) daha fazla kadının bilim, teknoloji, mühendislik ve benzeri sektörlerde yer almasını teşvik etmek amacıyla etkinlikler düzenleyen ve Google tarafından desteklenen uluslararası bir topluluktur.
Dünya üzerindeki bir çok WTM topluluğu gibi biz de bu amaca değer katmak, Türkiye’deki kadın girişimci, tasarımcı, geliştiricileri, bilişimcileri bir araya getirmek için 2014 yılında Google Developer Groups (GDG) Istanbul bünyesinde WTM Istanbul’u kurduk.


2014 yılından beri düzenlediğimiz bu etkinliklere bir yenisini katmak için, Women Techmakers Istanbul ekibi olarak bu sene 5.sini düzenleyeceğimizin etkinliğin hazırlıklarına başladık. IWD konferans serisi her yıl tüm dünyada belli bir konseptle hazırlanıyor. Bu senenin konsepti ise #BuildingANewHorizon. Biz de bu konsepti benimseyerek dünya kadınlar gününü yerli ve yabancı bir çok kadın ile öğrenmek, öğretmek, kod yazmak, paylaşmak tanışmak için bir araya geleceğiz.
Bu sene plandığımız etkinlikte 31 Mart Cumartesi günü Kadir Has Üniversitesi’nde 3 paralel oturumda mobil, web, cloud, tensorflow, girişimcilik, liderlik, tasarım gibi çeşitli alanlarda kendimizi geliştirme fırsatı bulabileceğimiz gibi, fuaye alanında bir çok firma ile bir araya gelip hem en yeni teknolojileri deneyimleyebilecek hem de farklı insanlarla tanışarak eğlenmeye her an devam edeceğiz.
Geçen senelerde düzenlediğimiz etkinliklerde;
2017 yılında ise %70’i kadın 400 katılımcı ve 24’u kadın 26 konuşmacıyı,
2016 yılında 150+ katılımcı ve 20 kadın konuşmacıyı,
2015 yılında %63’ü kadın 392 katılımcı ve 59 kadın konuşmacıyı,
2014 yılında %48’i kadın 736 katılımcı ve 51 kadın konuşmacıyı ağırladık.
Bu sene de planladığımız bu etkinlikte 500+ katılımcı ve birbirinden değerli konuşmacılarımızla harika bir gün geçirmeyi planlıyoruz. Bizimle birlikte harika bir gün geçirmek için etkinlik kaydınızı yaptırmayı unutmayın.
Etkinlik kaydınızı buradaki bağlantıdan yapabilirsiniz; gdg.ist/iwd18-meetup

Call For Papers

Eğer IWD Istanbul 2018 etkinliğinde konuşmacı olmak; mobil, web, cloud, tensorflow, girişimcilik, liderlik, tasarım gibi alanlarda bizlerle deneyimini paylaşmak istersen CFP formumuzu doldurabilirsin.
CFP formumuza buradan ulabilirsin; gdg.ist/iwd18-cfp

Sponsor Ol ve Fark Yarat 🤘

International Women Day 2018 ilginizi çektiyse, General Sponsorumuz Google dahil bir çok firma ile bu etkinlikte yer almak ve bizi desteklemek isterseniz senin için hazırladığımız sponsorluk dosyasını inceleyebilirsiniz.

Ulaşım

IWD’18 Istanbul bu sene misafirlerini Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde ağırlayacak. Ulaşım için detayları buradan inceleyebilirsiniz.
Etkinlik hakkında veya herhangi bir konuda WTM/GDG Istanbul’a Slack’den ulaşabilirsiniz.
Etkinlik detaylarını, duyurularını kaçırmamak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın.


Yorumlar